Hakkımızda

Eltaş İler Sarıtaş
ELTAŞ İLER SARITAŞ HAKKINDA

Eltaş İler 1964 yılında Nevşehir Karayazı Mevkiinde çalışmalarına başlamıştır. ‘İLER ‘ gurubuna ait işletmelerimizden birisidir. Nevşehir tarihindeki en eski yıllara dayanan ve en köklü taş üretimi yapan Eltaş İler firması yöredeki ilk doğaltaş üretimi yapan şirkettir. O zaman ki teknoloji şartlarından dolayı çalışan işçiler tarafından emek gücü ile çıkarılmaktaydı. Kısa süre içerisinde Kapadokya Bölgesi’ndeki doğal taşa olan ilgi ve arz taleplerinden sonra yurtiçi bütün şehirlerde ‘Eltaş İler’ ürünlerini görmekteyiz. Kaliteli, uyumlu ve güler yüzlü politikalarımız sayesinde günden güne gelişmekte olan firmamız, 1981 yılında Türkiye’de ilk olarak İtalya’dan günümüz son teknolojisine sahip taş kesme makinası ithal etmiş olup, günlük üretim kapasitemiz 3.000 – 4.000 taşa ulaşmıştır.

Yapılarda yığma ve kaplama olmak üzere iki farklı şekilde uygulama yapılmaktadır. Kendi kendini taşıyabilme özelliğine sahip olan taşlarımız, yığma sistem yapılarak; betona, kolona gerek duyulmadan sadece taş taşıyıcı olarak yapılmaktadır. Nevşehir’de üretimi yapmış olduğumuz doğal Sarıtaşların, basınç mukavemeti, basınç mukavemet değişim oranı ve birçok analiz değerleri mevcuttur.

İkinci uygulama şeklimiz ise kaplamadır. 1000 m² Kapalı alanda günümüz teknolojisi makinalarımızla sulu kesim işleme tesisimiz mevcuttur. İskeleti yapılmış yapılarda; briket, tuğla veya ytong üzerine yapıştırıcı ile 4 cm veya 7 cm veya 10 cm taşlarımız kaplama yapılmaktadır.

Yapılarda kullanılan taşlarımız; mimari açıdan estetiklik, farkındalık, kalite, yalınlık ve doğaya uyum sağlamaktadır. Otel, konut, camii, villa, şömine, barbekü, çeşme vb. yapılarda kullanılmaktadır.

Nevşehir Eltaş İler İç Mekan Tasarım
NEDEN BİZ?

1964 Yılında Nevşehir ilinde ilk olarak kurulan doğal Sarıtaş yapı malzemesi üretimi yapmakta olan ve günümüz teknolojisine uyumlu olarak AR-GE çalışmalarına devam etmekte olan firmamız ‘ Eltaş İLER’ müşteri memnuniyeti ve kaliteden ödün vermeden bugünlere kadar gelmiştir. Mevcut tecrübeli ekibimizle hayalinizdeki projeleri gerçekleştiriyoruz.

Bünyemizdeki, Proje Tasarım, 3D Modelleme, Plan Çizim gibi yapılara mimari estetiklik ve tasarım aktaran mimarımız mevcuttur.

Projesiniz, planınız, tasarımınız yoksa eğer, bünyemizdeki mimarımız fikir alışverişi sayesinde hayalinizdeki projeyi modern ve klasik mimari bir arada kullanarak hayata geçiriyoruz. Doğal taş ürünlerimizle yapılan AR-GE çalışmalarımız ve personellerimizle projeniz estetik ve gösterişli hale gelmektedir.

Plan çalışmalarımızın sonucunda, doğal taş renklerimizi belirledikten sonra, 3D Modelleme tasarımlarımız yapılmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Onay verildikten sonra, isteğe bağlı olarak profesyonel tecrübeli taş ustalarımızla projeyi hayata geçiriyoruz.

İletişim Bilgilerinizi Bırakın, En Kısa Sürede Dönüş Yapalım

İletişim Formu
Destek Alın
Eltaş İler Destek
Aklınızdakileri sormaktan çekinmeyin!
Memiş İler
Memiş İler
Proje Danışmanı
Müsait
Hasan İler
Hasan İler
Mimar
Müsait